Evakuohet qendra tregtare pasi gjendet një mjet shpërthyes në kazan plehrash

16:20 | 17 Dhjetor 2015

Një pajisje e vogël shpërthyese “ndezi” qendrën tregtare, duke shkaktuar panik në mesin e blerësve.

Objekti “mund të shkaktonte dëme dhe lëndime” nëse do të shpërthente, ka thënë policia, transmeton arbresh.info.

Policia u thirr në Qendrën Tregtare Fishergate në Preston, pasi një anëtar i publikut gjeti pajisjen në WC.

Pajisja u largua nga oficerët e çmontimit të bombave pas alarmit në orët e mëngjesit./arbresh.info

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara