Endrit Nura fiton çmimin e dytë në edicionin e 5-të të “Colors of Albania”

16:46 | 14 Nëntor 2019

Është mbajtur mbrëmë edicioni i 5-të i “Colors of Albania” në Tiranë, i organizuar nga Ministria e Evropës.

Në këtë eveniment kanë marrë pjesë ministri Gent Cakaj, ambasadori i Kosovës për Shqipëri Nait Hasani, si dhe shumë ambasadorë të shteteve mike dhe shumë artist.

“Mbrëmë, në Pallatin e Brigadave në Tiranë, u përmbyll edicioni i 5-të i “Colors of Albania”, i organizuar nga Ministria për Evropë dhe punë të jashtme, ku pjesëmarrës ishin ministri z.Gent Cakaj, ambasadori i Kosovës për Shqipëri z.Nait Hasani, shumë ambasadorë të shteteve mike dhe shumë artist”, ka shkruar fotografi Endrit Nura.

Në këtë edicion ai  u nderua më çmimin e dytë, ku janë paraiqtur bukuritë natyrore të Shqipërisë. /arbresh.info

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara