E pazakonshme| Rrafshi i Kosovës kalon Dukagjinin me sasinë e reshjeve

13:10 | 9 Gusht 2020

E pazakonshme| Rrafshi i Kosovës kalon Dukagjinin me sasinë e reshjeve.

Së fundi, me reshjet që përshkuan gjithë territorin e Kosovës ka ndodhur diçka e pazakontë.

Besim Aliu, koordinatorë. dhe parashikues i motit në IHMK thotë për arbresh.info se statistikat nëpër komuna për reshjet në metër katrorë kanë ndryshuar.

“Këto reshje janë nga data 1- 8 korrik 2020. E sheh çfarë anomalie, jemi mësu në Dukagjin me pas më shumë reshje se në Rrafshin e Kosovës, por tani ndodhi e kundërta”, thotë Aliu për arbresh.info.

Në grafikun e më poshtëm gjeni statistikat e reshjeve nëpër Kosovë sipas komunave, prej të cilave shihet se më së shumti ka patur në Ferizaj./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara