Dy vjedhje brenda 10 minutave në Fushë Kosovë

12:25 | 15 Korrik 2019

Të dielën në Fushë Kosova kanë ndodhur dy vjedhje brenda dhjetë minutave.

Në raportin e Policisë së Kosovës thuhet se vjedhja e parë ka ndodhur në orën 13:30 ndërsa e dyta në 13:40, shkruan arbresh.info.  Në njërën është vjedhur një kuletë me para dhe pasaportë ndërsa në të dytën një çantë.

Policia e Kosovës ka njoftuar gjithashtu se për rastin e parë është arrestuar një person.

*   Fushë Kosovë 14.07.2019 – 13:40. Viktima mashkull K/shqiptar ka raportuar se iështë vjedhur kuleta në të cilën kishte para dhe pasaportën.    *   Fushë Kosovë 14.07.2019 – 13:30. Viktima mashkull K/shqiptar ka raportuar se iështë vjedhur një çantë. I dyshuari është arrestuar dhe me urdhër të prokuroritështë dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e PK-së./Arbresh.info/

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara