Duda Balje – deputetëve: A e dini çfarë mesazhi keni çu në disa media në Serbi dje, për persona te pagjetur

17:13 | 20 Nëntor 2020

Deputetja Duda Balje ka reaguar ashpër pas debatit të djeshëm në Kuvendin e Kosovës dhe deklaratën e zëvendëskryeministrit Driton Selmanaj për të pagjeturit.

Në takimin e Komisionit për te Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, Persona te Pagjetur dhe Peticione, Balje u është drejtuar anëtarëve të komisionit, duke i pyetur nëse janë në dijeni për mesazhin e keq që e kanë përcjellë gjatë seancës së Kuvendit, shkruan Arbresh.info.

“…kam pa edhe disa media në Serbi, shumë mesazh të keq kemi çu dje. Mos e përmendni pozitën e opozitën këtu, nuk është fer për të pagjeturit. A e dini bre çfarë mesazhi kemi çu?…”, ka thënë Balje ndër të tjera.

Lajmet më të lexuara