#DOKUMENT| Ekskluzive: Kjo është agjenda e Grenell në Kosovë

16:17 | 21 Shtator 2020

Të hënën nga ora 18:35 do të fillojë takimi në mes të kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hotit dhe të dërguarit të posaçëm për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell së bashku me delegacionin nga SHBA-ja, raporton Arbresh.info.

Grenell nënshkrimi i marrëveshjes do të bëhet në qeveri ku do të marrin pjesë vetëm fotografet dhe RTK-ja.

Ndërsa në orën 20:20 aty thuhet se pjesëtarët e delegacionit të SHBA-së do të mbajnë konferencë për media.

Në agjendë thuhet që vetëm dy pyetje të bëhen nga gazetarët.

Në agjendë nuk është bërë e ditur takimi me Presidentin Hashim Thaçi.

Kjo është agjenda e plotë e takimit./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara