Detaje nga protesta e serbëve në Veri, aktualisht gjendja është e qetë

10:32 | 23 Nëntor 2018

Qytetaret serbë të Mitrovicës Veriore sot rreth orës 12:00, do të mbajnë një protestë konkretisht tek sheshi” Car Llazari”, shkruan arbresh.info.

Kjo protestë është thirrur pas vendimit të Qeveris së Kosovës për vendosjen e taksës prej 100% për produktet Serbe të cilat hyjnë në Kosovë.

Për momentin gjendja është e qetë në Mitrovicë.

Ekipi i Arbresh.info është në veri dhe do t’iu sjellim në vazhdimësi te rejat e fundit nga Mitrovica./arbresh.info/

Emrat e plotë të arrestuarve në veri, shpallet në kërkim Milan Radojçiq

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara