Dështon Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike, Vjosa Osmani voton për

14:27 | 25 Shtator 2020

Kuvendit të Kosovës, në parim ka dështuar të votojë projektligjin për rimëkëmbje ekonomike.

Kryetar e kuvendit, Vjosa Osmani ka votuar për, këtë projektligj, raporton Arbresh.info.

Me 60 deputetë ishin të pranishëm në sallën e Kuvendit në momentin e votimit.

Ndryshe, thirrje deputetëve për të votuar këtë projektligji janë bërë nga Odat Ekonomike në Kosovë dhe nga sektori privatë.

Kjo është hera e katërt që vihet në votim Projektligji për rimëkëmbje ekonomike, e që dështon të votohet.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara