Deputetja e LDK-së thotë se s’i kanë votat për rrëzimin e Haradinajt

20:30 | 16 Prill 2019

Lidhja Demokratike nuk i ka numrat për të rrëzuar qeverinë Haradinaj dhe kësisoj, sipas deputetes, Valentina Bunjaku Rexhepi, thotë se partia e saj ka vendosur që përmes programit të mundohet ta rrëzojë qeverinë, por assesi t’i bashkohet Vetëvendosjes në protesta.

“Duhet të ketë zgjedhje në këtë Republikë sepse me këtë qeveri të skandaleve, qeveri që pas luftës nuk mbahet mend më e dobët, realisht nuk po funksionon”, ka thënë ajo.

“Ne si LDK jemi të gatshëm me hy në zgjedhje mirëpo dihet qartë se nuk i kemi numrat meqë dihet se PSD-ja i është bashkuar qeverisë PAN dhe kësisoj ne nuk i kemi numrat për të proceduar”, ka thënë Bunjaku Rexhepi.

“Nuk jemi në ideologji të njëjtë, me thënë sinqerisht, LDK nuk bazohet në partitë tjera, si pozitë ashtu edhe opozitë. Do të vazhdojmë të bashkëpunojmë me LVV-në për të rrëzuar qeverinë mirëpo me programin tonë”, ka thënë më tej ajo.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara