Deputeti i Nismës fajëson ish ministrin e shëndetësisë për sigurimet shëndetësore

12:46 | 25 Tetor 2017

Deputeti i Nismës për Kosovës, Enver Hoti  ka thënë se Grupi Parlamentar i Nismës për Kosovës e ka trajtu me kujdes projektligjin dhe se do ta mbështesin.

“Sa i përket temave që lidhen me sigurime shëndetësore mendoj se qeverisja e kaluar  e po ashtu edhe ministri nuk kanë pasur qasje serioze ndaj kësaj teme. Për pagesat e veteranëve të luftës mendoj se nuk duhet të nxirret kjo si çështje sepse jemi të obliguar. Ne si GP do ti mbështesim plotësim ndryshimet që janë kërkuar nga Qeveria”, ka thënë Hoti./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara