Deda thotë se Thaçi dhe Vuçiq nuk do të jenë të kënaqur me vendimet e samitit të Berlinit

23:59 | 23 Prill 2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës Ilir Deda ka folur në emisionin ‘DPT te Fidani’ në T7 rreth pritjeve nga samiti i Berlinit në të cilin Kosova do të përfaqësohet nga kryeministri Ramush Haradinaj dhe presidenti Hashim Thaçi.

Ilir Deda thotë se në kryeqytetin gjerman do të flitet për vazhdim të dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Ai është i bindur se atje nuk do të ketë vendim për ndryshim të kufijve të Kosovës.

“Atje do të diskutohet për ecjen më tutje të procesit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Të shohim çka do të dalë në letë”.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara