Daut Haradinaj i tërheq vërejtjen Rexhep Selimit: Kujdes kur flet për figura të luftës

23:11 | 13 Shtator 2019

Kandidati për deputet nga radhët e AAK’së, Daut Haradinaj, ka thënë se Rexhep Selimi nuk është mirë me hapë debate të luftës dhe se duhet të ketë kujdes kur ai flet për figura të luftës.

“Rexhep Selimi nuk është mirë me hapë asi debate, ai nuk ka të drejtë me i kallxu kerkujt në raport me Gjykatën Sepciale”, ka thënë se ai madje ka një këshillë për Selimin, për të mirën e tij.

“Kur ai fol për figura të luftës duhet me pasë shumë kujdes, për të mirën e tij”, është shprehur Haradinaj.

Haradinaj gjithashtu tha se Selimi nuk ka të drejt me shit moral politik.

“Nëse politikisht nuk i pëlqej Rexhës është në rregull, por ai nuk mundet me shit moral politik sepse është ai që lëshoi LDK’në kur ne bëmë koalicion me Rugovën, e tash po e lutë Isa Mustafën”, shtoi Haradinaj në T7.

Kujtojmë deklaratën e Ramush Haradinajt i cili kishte thënë se Rexhep Selimi ka këndu para prokurorisë

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara