Bora “pranverore” vështirëson qarkullimin

15:22 | 1 Prill 2020

Kosova e ka zbardhur sot mëngjesi e mbuluar me borë.

E zënë në befasi, rrugët e pa pastruara kanë shkaktuar vështirësi në trafik, shkruan portali arbresh.info.

Në pamjet e publikuara nga arbresh.info mund të shihni rrugë të ndryshme të kryeqytetit.

Ndërkohë sipas parashikimit të motit ditëve në vijim pritet të ngriten temperaturat.

Dita e enjte do të karakterizohet me mot me vranësira të shpërndara dhe më rritje të lehta të temperaturave maksimale. Shtypja atmosferike do të regjistrojë vlera rreth normales, do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1 deri 11 m/s./arbresh.info/

#LIVE Bora “pranverore” vështirëson qarkullimin

#LIVE Bora “pranverore” vështirëson qarkullimin

Publiée par Arbresh.info sur Mercredi 1 avril 2020

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara