Betohen 110 deputetë të rinj, mungojnë nëntë prej tyre

16:05 | 26 Dhjetor 2019

Ramush, Haradinaj, Behgjet Pacolli, Fatmir Limaj, Abelard Tahiri, Uran Ismaili, Pal Lekaj e Endrit Shala janë emrat e nëntë deputetëve që po mungojnë në seancën konstituive.

Me 110 vota për dhe asnjë kundër Kuvendi miraton rezolutën për verifikimin e mandateve, raporton portali arbresh.info.

Pas verifikimit te gjithë 110 deputetët e rijnë janë betuar njëzëri për mandatin e deputetit për legjislaturës së VII.

Deri më tash në këtë seancë janë ratifikuar dy pikatë e rendit të ditës./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara