Berisha: Republika po rrezikohet nga barkëqitja sllave në Kosovë

15:33 | 17 Dhjetor 2015

Deputeti i Nismës për Kosovës, Zafir Berisha, ka thënë se cak i protestës së radhës nga opozita, do të jetë qyteti i Prizrenit.

Ai ka thënë se me këtë rast do të mbrohet republika, e cila po rrezikohet “nga barkëqitja sllave”.

Ja postimi i plotë i tij:

Të shtunën, më 19 dhjetor, në ora 13:00, në sheshin Shadervan të Prizrenit, do të manifestojmë për Republikën e cila po rrezikohet nga barkëqitja sllave në Kosovë me dy marrveshjeve të dëmshme të nënshkruara nga Qeveria,marrëveshje për formimin e Zajednicës dhe Demarkacioni me Malin e Zi.

Z.B
‪#‎Prizreni ‪#‎manifeston ‪#‎per ‪#‎Republiken
‪#‎Ejani ‪#‎edhe ‪#‎ju ‪#‎e ‪#‎shtune #19.12.2015 ‪#‎ora#13:00 ‪#‎Shadervan

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara