Bën për spital gruan dhe 4 policë në mes të qytetit, arrestohet 59-vjeçari shqiptar në Itali

19:13 | 4 Mars 2019

Një shqiptar 59-vjeçar është arrestuar në Itali pasi ka dhunuar bashkëshorten në mes të qytetit.

E menjëhershme ka qenë ndërhyrja e forcave të policisë, por shqiptari iu është përgjigjur edhe atyre dhe dhunë, duke bërë që katër efektivët të përfundonin në spital, së bashku me të shoqen e tij.

Policia ka bërë të munduar arrestimin e 59-vjeçarit, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur,  ndërsa të lënduarit janë jashtë rrezikut për jetën.

Ngjarja në fjalë ka ndodhur në qytetin e Lodit.

Gruaja e dhunuar ka marrë 20 ditë regjim shtrati, ndërsa shqiptari do të gjykohet për akuzat: “Dhunë në familje”, “Prishje e rendit publik” dhe “Kundërshtim të forcave të rendit”.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara