Bekë Berisha ka 10 mijë pyetje për Policinë e Kosovës, tregon edhe si sillej sipas “Kanunit” policia

13:49 | 15 Shtator 2020

“ Ai person që është rrah ish kanë më fëmijë. Na edhe me kanun në kohë më herët në momentin që janë kanë në bese kur u ai person u kanë më fëmija e grua e ka lanë, ligjin duhet më zbatua por në do raste duhet më leshu pe. Ai ish kanë më fëmijë”.

Kjo ishte mesazhi për Policin e Kosovës i deputetit të AAK-së, Bekë Berisha në Komisionin e për Çështje të Sigurisë dhe Të Mbrojtjes ku u shqyrtua  kërkesës e Agjencisë  për Informim dhe Privatësi si dhe njoftohet nga përfaqësuesit e Sindikatës së Policisë së Kosovës lidhur me kërkesat e tyre.

Duke shtuar se i ka 10 mijë pyetje për Policinë e Kosovës, por që në këtë moment Berisha pajtohet se duhet të plotësohen kërkesat e tyre dhe ti ndihmohet Policisë.

“ Është një kohë e gjatë që so mëndu as veprua për të drejtat e policëve. Çizmet që i përmendë e pensionimi i hershem janë çështje që duhet të diskutohet. Keni të drejt në kërkesat e juaja dhe ju mbështes. Kam qenë pjesë e juaj mbas luftës dhe ju kuptoj. Keni drejt me na kërcënua më protesta se jemi vonua me ju ndihmua. Nuk jomë për me shkua ne dënime ekstreme. I kom nja 10 mijë pyetje për policinë”./arbresh.info/

Bekë Berisha ka 10 mijë pyetje për Policinë e Kosovës, tregon edhe si sillej sipas “Kanunit” policia

Publiée par Arbresh.info sur Mardi 15 septembre 2020

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara