Bastiset shtëpia e një femre në Prizren, i’u gjetën armë dhe fishekë të ndryshëm

10:33 | 12 Shtator 2019

Prizren, gjatë ditës së djeshme rreth orës 13:10 Policia e Kosovës gjatë bastisjes në shtëpinë dhe objektet përcjellëse të dyshuarës femër i janë gjetur dhe konfiskuar armë e fishekë.

Të dyshuarës K/ Shqiptare janë gjetur dhe konfiskuar: një pistoletë, 161 fishekë të kalibrave të ndryshëm, dy karikatorë dhe një pushkë gjuetie me 78 fishekë.

“Prizren 11.09.2019-13:10. Gjatë bastisjes në shtëpinë dhe objektet përcjellëse të të dyshuarës femër K/Shqiptare janë gjetur dhe konfiskuar: një pistoletë, 161 fishekë të kalibrave të ndryshëm, dy karikatorë dhe një pushkë gjuetie me 78 fishekë. Me urdhër të prokurorit kujdestar, rasti shkon në procedurë të rregullt”./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara