Bashkatdhetarët mbështesin Hashim Thaçin në Hagë

13:03 | 13 Korrik 2020

Shumë shqiptarë që jetojnë në Hagë dhe në diasporë janë mbledhur para objektit të Dhomave të Specializuara.

Me pankarta në duar, ata kanë mbështetur presidentin Hashim Thaçi që pritet të intervistohet, si dhe kanë shprehur protestën e tyre kundër Gjykatës Speciale, raporton arbresh.info

“Nuk kemi hero për të sakrifikuar!”, “Ku është drejtësia për 20 mijë gra të dhunuara nga regjimi serb?”, “Ku është drejtësia për mbi 13 shqiptarë civilë të vrarë?”, “Hashimi nuk është thjesht një emër, është simbol i një epoke të ndritur!”, “Çka do t’iu themi ne fëmijëve të personave të zhdukur nga regjimi i Millosheviqit?” dhe të tjera.

Presidenti Hashim Thaçi tashmë ka mbërritur tekë zyrëte  e dhomës së Specializuar./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara