Bajqinovci akuzon qeverinë Hoti, thotë ka ndikim në uljen e dënimit për Pjetër Ndrecajn

23:36 | 14 Shtator 2020

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci ka kritikuar nisjen e procesit mësimor në Kosovë.

Bajqinovci ka thënë se Qeveria Hoti për 100 ditë ka bërë ndërhyrje edhe në sistemin gjyqësorë, raporton Arbresh.info.

“Nuk janë bërë përgatitjet e duhura është dashur më herët të nisë procesi i përgatitjes”

“Qeveria ka bërë menaxhim skandaloze dhe se nuk ka pas suksese në menaxhimin e kësaj situate”

“100 ditë e Qeverisë Hoti ishin largimi i lëndës nga Gjykata për ministren Meliza Haradinaj dhe kjo lëndë shkoi në rishikim”

“Dënimi ju largua edhe ministri të Tregtisë, Vesel Krasniqit

“Ulja e dënimit të Pjetër Ndrecajt”, është një dështim tjetër i qeverisë Hoti, ka thënë Bajqinovci në Klan Kosova.

RrGK dënon uljen e dënimit për Pjetër Ndrecajn

 

 

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara