Astrit Haraqija: Isa Mustafa nuk është i interesuar të jetë president i vendit

00:18 | 6 Dhjetor 2019

Anëtari i LDK’së, Astrit Haraqija, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se Isa Mustafa nuk është i interesuar të jetë president i vendit.

“Isa Mustafa nuk është i interesuar të jetë president i vendit”, ka thënë ai.

“VV krejt çka është folur ka dalur e thënë në medie. A e di ku është dallimi mes LDK’së dhe VV’së. Është sikur të flitet me fëmijët e çerdhes dhe akademinë e shkencave”.’

“Nuk është diskutuar asnjëherë puna e postit të presidentit. Unë kam informata të mija megjithëse nuk jam më person që merr vendime brenda LDK’së

“Problemi është se nëse ti pe don kryeministrin, atëherë pse po të pengon posti i presidentit. A po e doni ende Hashim Thacin?” /Express/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara