Arrin në Kosovë zëvendëskryeministrja e Kroacisë (FOTO)

18:18 | 13 Mars 2018

Ka arritur në Prishtinë zëvendëskryeministrja dhe njëherësh ministrja e jashtme e Kroacisë, Marija Pejčinović Burić, shkruan arbresh.info.

Ajo do të takohet nesër me zëvendëskryeministrin e parë të Kosovës dhe ministrin e jashtëm, z. Behgjet Pacolli.

Buric është gruaja e tretë që mban postin e shefes të diplomacisë, pas Kolinda Grabar-Kitarovic dhe Vesna Pusic./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara