Apostolova: Programi YCS, dorë e zgjatur nga BE për rininë kosovare

17:06 | 3 Tetor 2019

Mbahet debati me të diplomuarit e skemës Young Cell (YCS) – programi i BE-së që financon të rinjtë e Kosovës për të studiuar në Bashkimin Evropian.

Disa të rinj që kanë përfituar nga programi I BE-së Young Cell (YCS) kanë shpaluar përvojat e tyre në këtë debat duke u shprehur shumë të kënaqur dhe mirënjohës.

Shefja e BE-së në Kosovë, Nataly Apostolova ka thënë se ky program është një dorë e zgjatur e Bashkimit Europian.

“Keni pasur mundësi të përfitoni nga ky program. Është një shanse i mirë dhe unë sikur ju para disa viteve kam përfituar nga një program i tillë. Kam pas rastin të shkoj në Zvicër e Londër dhe ja ku jam tani. Është një dorë e zgjatur e Bashkësisë Islame”, tha ajo.

“Ne dëshirojmë të vazhdojmë më një skemë të tillë sepse këtu është I vetmi mjet që kemi për të ndryshuar Administratën Publike në Kosovë”, tha tutje ajo./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara