Ambasada Britanike: Çfarë udhëtimi i shkëlqyeshëm i ekipit të Kosovës për kualifikimet Euro 2020!

21:37 | 17 Nëntor 2019

Kosova sot humbi kundër Anglisë me rezultat 0-4.

Kombëtarja angleze i dha kombëtares sonë 4 gola.

Pas përfundimi të lojës, Ambasada Britanike ka përshëndetur këtë ndeshje që u luajt në stadium “Fadil Vokrri” në Prishtinë, derisa uroi Anglinë për fitoren dhe Kosovën për shpirtin luftarak që tregoi.

“Urimë Angli për fitoren e sotme. Dhe urime Kosovës për shpirtin luftarak që treguan. Çfarë udhëtimi i shkëlqyeshëm për këtë ekip të Kosovës në kualifikimet e Euro 2020”, shkruhet në faqen zyrtare Facebook të Ambasdës Britanike.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara