Abazi i përgjigjet Kuçit: Jeni i fundit që mund të flisni për transparencë politike

00:49 | 17 Janar 2020

Deputeti i zgjedhur nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, në emisionin DPT te Fidani në T7 i është përgjigjur Hajredin Kuçit të Partisë Demokratike të Kosovës i cili ka thënë se do PDK’në do ta kërkojnë sërish.

Abazi tha se Kuçi është personi i fundit që mund të flet për transparencë politike.

“I fundit që mund të flet për transparencë politike është z. Kuçi”, është shprehur Hajredin Kuçi.

Tutje, Abazi tha se arsyeja kryesore pse jemi në një krizë financiare është për shkak të tij dhe kolegëve të tij.

“Arsyeja pse jemi këtu me kriza financiare në vend është për shkak të Kuçit dhe kolegëve të tij”, ka thënë Abazi.

“Për këtë punë votuesi ua ka tregu vendin atyre që e blen votën”, ka përfunduar Abazi.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara