Shqiptarët nga Gjermania dërgojnë 850 pako ndihma në Shqipëri

12:17 | 16 Dhjetor 2019

850 pako më ndihma pritet që sot të arrijnë në Shqipëri në ndihmë të të prekurve nga tërmeti, raporton arbresh.info

Përmes një aksioni shoqata SKG Albanischer Verein Wetterau Friedberg e.V. bashkatdhetarët në Gjermani kanë mbledhur rroba e gjerat të tjera higjienike për banoret e prekur nga tërmeti në Shqipëri.

Kamioni më pako pritët që sot të mbërrij në Shqipëri dhe është i adresuar në Fondacionin Firdeus të  Elvis Naci.

Këto ndihma janë mbledhur jo vetëm nga bashkatdhetarët por në këtë aksion kanë kontribuar edhe qytetar Gjerman të Hessenit./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara