Pritje deri në tri orë për të hyrë në Kosovë

14:32 | 1 Qershor 2020

Deri në tri orë janë duke pritur kamionët  për të hyrë në Kosovë sot nga Shqipëria.

Kjo kolon ka ardhur si rezultat i rihapjes së kufirit mes dy shteteve sot pas 2 muaj bllokim shkaku i pandemisë COVID-19.

Arbvresh.info, është duke qëndruar në kufi dhe shoferët e kamionëve janë duke u ankuar për këtë pritje të stërzgjatur.

Kontrolle dhe dezinfektimi i tyre po bëhet vetëm në hyrje.

E hapja e kufirit sot ka bërë që disa transportues të protestojnë në këtë pikë kufitare, raporton arbresh.info

Arsye është dezinfektimi i maunave.

Çmimi prej 22.50 është i papërballueshëm për transportuesit.

Sipas tyre automjetet dhe autobusët pa asnjë pengesë duke mos u dezinfektuar dhe as paguar këtë obligim./arbresh.info/

🔴#LIVE Pritje deri në tre orë për të hyrë në Kosovë

🔴#LIVE Pritje deri në tre orë për të hyrë në Kosovë

Publiée par Arbresh.info sur Lundi 1 juin 2020

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara