Me 67 vota për miratohet në parim buxheti i rishikuar për 2020

15:14 | 13 Korrik 2020

Me 67 vota për deputete e Kuvendit të Kosovës kanë votuar plotësim-ndryshimin për buxhetin e vitit 2020.

Nga 89 deputetë sa ishin në sallë, 67 votuan për, një abstenoi dhe asnjë nuk votoi kundër dhe në këtë mënyrë deputetët e Kuvendit të Kosovës votuan plotësim-ndryshimin mbi ndarjet buxhetore për buxhetin e vitit 2020, raporton arbresh.info

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, pas votimit tha se me këto vota u konstatua se, kuvendi në parim miratoi plotësim-ndryshimin mbi ndarjet buxhetore.

Kujtojmë se sot gjatë ditës, Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, përmes një shkrimi në Facebook ka bërë të ditur se fondi për rimëkëmbje ekonomike prej 385 milionë eurosh është pjesë e këtij buxheti./arbresh.info/

🔴#Live Shqyrtimi i parë i Projektligjit për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2020

🔴#Live Shqyrtimi i parë i Projektligjit për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2020

Publiée par Arbresh.info sur Lundi 13 juillet 2020

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara