Hashim Thaçi përgatit çaj sipas traditës japoneze

09:19 | 11 Shtator 2019

Presidenti Hashim Thaçi po vazhdon vizitën e tij zyrtare në Japoni.

Ai dje zhvilloi disa takime me zyrtarë japonez, ndërsa u takua edhe me nxënës.

Ndërsa sot qysh në mëngjes ka përgatitë çaj sipas traditës japoneze.

Postimi i plotë:

Kultura e përgatitjes së çajit në Japoni është unike në botë. Një ceremoni të përgatitjes së çajit, sipas traditës, e udhëhoqa edhe vetë, në nderim të mikëpritjes dhe shijimit të natyrës. HTH

Fotografia e Hashim Thaçi

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara