12 vjet shtet, kjo është atmosfera festive në shesh

14:57 | 17 Shkurt 2020

Nuk është dasem  tradicionale.

Është një iniciativë e disa qytetarëve që në shenjë të festës së 12 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës kanë  zgjedhur që të rikthej edhe një herë në mendje traditën e të parëve tanë.

Kjo pamje dhe daullet përreth saj vetëm sa shtuan ngjyrat e festës së Pavarësisë, raporton arbresh.info.

Sheshi i Prishtinës sot është bërë vendgrumbullim i qytetarëve anë e kënd Kosovës.

Disa më flamuj në duar e disa më kengë e valle, secili në mënyrën e tyre duke kremtuar këtë festë që më vite e kanë pritur.

E ashtu siç e do rende, kosovarët nuk e harrojnë as flamurin kombëtarë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara