22 euro e gjysmë taksë shtesë në kufi për dezinfektim, ankohen bizneset

13:57 | 1 Qershor 2020

Është hapur pika kufitare që lidh Kosovën dhe Shqipërinë.

Në këtë pikë kufitarë janë grumbulluar një grup qytetarësh të cilët po hyjnë në Kosovë.

Hapja e kufirit sot ka bërë që disa transportues të protestojnë në këtë pikë kufitare, raporton arbresh.info

Arsye është dezinfektimi i maunave.

Çmimi prej 22.50 është i papërballueshëm për transportuesit.

Sipas tyre automjetet dhe autobusët pa asnjë pengesë duke mos u dezinfektuar dhe as paguar këtë obligim./arbresh.info/

 

🔴#LIVE Kosova hapë kufijtë tokësor

🔴#LIVE Kosova hapë kufijtë tokësor

Publiée par Arbresh.info sur Lundi 1 juin 2020

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara