“Marakli të Kerreve” në aksion për mbledhjen e veshmbathjeve dhe ushqimit për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri

20:47 | 26 Nëntor 2019

Grupi i madh në rrjetin social, Facebook, “Marakli të Kerreve”, ka organizuar aksion për mbledhjen e ndihmave financiare, rrobave dhe batanijeve, për t’i dal në ndihmë shtetasve shqiptar në Shqipëri, të cilët sot janë prekur nga tërmeti.

Ky grup ka nisur mbledhjen e ndihmave në lagjen “Veternik” në Prishtinë, ku ka bërë publik edhe kontaktin e tyre, për rata të cilët janë të interesuar të jenë pjesë e kësaj ndihme.

 

 

Deri tash, ky grup i udhëhequr nga Advan Plakolli kanë mbledhur dhjetar pako me veshmbathje dhe ushqim, të cilat pritet të nisen nesër për Shqipëri./arbresh.info

Kontakti për të interesuarit:

Adresa : Veterrik rruga Xhevat Qena

049909229 Advan Plakolli marakli tkerreve

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara