Fillon takimi LDK-VV, merr pjesë edhe Lutfi Haziri

15:18 | 4 Nëntor 2019 | Vlora Selimi

Ka filluar takimi i 5 më radhë mes dy grupeve punues Vetëvendosjes e Lidhja Demokratike e Kosovës.

Në këtë takim janë duke marr pjesë përveç grupeve punues edhe Lutfi Haziri, nënkryetar i LDK-së.

Në këtë takim i cili po mbahet në zyret e LDK-së, do te diskutohet për Shëndetësi e Arsim.

Ky takim pritet të jetë i parafundit i këtyre dy partive.

Pas përfundimit të takimeve dhe harmonizimit te qëndrimeve LDK e VV, do të nënshkruajnë marrëveshjen për bashkëqeverisje.

Arbresh.info gjendet te zyret e LDK-së dhe do t’ju mbaj të informuar./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara