15 vjeçarja nga Lipjani shtatzënë, Policia nis hetimet ndaj saj

13:33 | 10 Nëntor 2019

Në mesin e grave të cilat janë të shtrira në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK është edhe një 15-vjeçare e cila është në muajin e nëntë të shtatzënisë.

E njëjta është intervistuar nga Policia e Kosovës, bashkë me prindërit e dy familjeve të cilët thanë se martesa e çiftit ishte bërë me dëshirë të dy palëve. E mitura është intervistuar nga Policia e Kosovës. Gjendja e saj është stabile.

E ndaj këtij rasti tashmë hetime ka nisur edhe Policia e Kosovës.

E mitura e cila është 15 vjeç është nga fshati Mirenë e Lipjanit.

Policia, thotë se ka intervistuar familjarët e të dy palëve, të miturës e burrit të saj.

“Njësitet Policore kanë shkuar në QKUK dhe kanë intervistuar të miturën e cila ka deklaruar se është e martuar me dëshirë”, thuhet në raport.

Lidhur me këtë janë intervistuar edhe prindërit e dy familjeve të cilët kanë deklaruar se martesa është bërë me dëshirë të dy palëve edhe me ceremoni martesore.

“Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt”, përfundon raporti.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara