10 të hospitalizuar me koronavirus në QKUK

09:10 | 26 Maj 2020

Në klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare gjendjen 10 persona të hospitalizuar me Covid-19.

Prej tyre të sëmurë me Covid-19 janë gjithsej 9 raste. Gjendja e pacientëve të sëmurë me Covid- 19 është si vijon:

5 raste janë në gjendje stabile, dy raste trajtohen në repart me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive.

Në Repartin e Mjekimit Intensiv janë duke u trajtuar 2 raste të tjera në gjendje të rëndë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara