đź”´LIVE: KFOR-i “monitoron” zhvillimet para Kuvendit

11:27 | 3 Qershor 2020

Tashmë ka filluar seanca parlamentare, ku pritet të bëhet votimi i Qeverisë së Avdullah Hotit nga Lidhja Demokratike e Kosovës, raporton arbresh.info .

E gjithë kjo ka bërë që qytetarët  të mblidhen para Kuvendit të Kosovës dhe të protestojnë, votimin e qeverisë Hoti.

Ndërkaq para kuvendit janë parë edhe disa pjesëtarë të KFOR-it duke e vëzhguar situatën.

Ekipet e arbresh.info, po vazhdojnë të qëndrojnë para kuvendit dhe do t’ju mbajnë të informuar për të gjitha zhvillimet./arbresh.info/

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara