Tigri del pozitiv pas testit për koronavirus

01:17 | 6 Prill 2020

Një tigër në kopshtin zoologjik “Bronx” ka testuar pozitiv për koronavirus, në atë që besohet të jetë infeksioni i parë i njohur në një kafshë në SHBA, ose një tigër kudo në botë, thanë të dielën zyrtarët federale të kopshtit zoologjik, shkruan AP.

Tyri 4 vjeçar Malajan, dhe gjashtë tigra dhe luanë të tjerë që gjithashtu janë sëmurë, besohet se janë infektuar nga një punonjës i kopshtit zoologjik, tha Departamenti i Bujqësisë i SHBA.

Kafsha filloi të tregoi simptoma më 27 mars, dhe të gjitha priten të shërohen.

Kopshti zoologjik është mbyllur për publikun që nga 16 mars.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara