Sulmohet brutalisht punonjësi i kopshtit zoologjik nga luani në kafaz

15:31 | 12 Dhjetor 2019

Vizitorë të shumtë të një kopshti zoologjik në Pakistan ishin dëshmitarë të një ngjarjeje horrori, kur punonjësi derisa po ushqente luanin e bardhë prapa grilave të kafazit ia kap dorën.

Në ato momente Kanua Piradita po i hidhte mish, kur luani arriti t’ia kap dorën e derisa po bërtiste nga dhimbjet e mëdha, vizitorët dhe punonjësit e tjerë vetëm vëzhgonin duke mos ndërmarrë as veprimin më të vogël për ta shpëtuar kolegun e tyre, transmeton Telegrafi.

Lufta me luanin ka zgjatur afro 40 sekonda, kur edhe luani vendosi t’ia lirojë dorën dhe punonjësi të rrëzohet në tokë nga frika.

Videoja është publikuar në internet, dhe tregon më së miri betejën e zhvilluar mes punonjësit të kopshtit zoologjik dhe luanit brenda kafazit.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara