Peshkaqeni rreth 2 ton mbytet nga breshka gjigande

17:20 | 23 Prill 2019

Një peshkaqen i bardhë është mbytur duke ngrënë një breshkë deti dhe imazhet janë bërë virale. Pamjet e realizuara nga peshkatari Greg Vella në Japoni tregojnë krijesën rreth 2 ton të spërkatur me gjak dhe me gojë të hapur.

Duket se peshkaqeni po përpiqej të kapërdinte breshkën, e cila e mbyti dhe i shkaktoi vdekjen.

“Kisha dalë për peshkim kur dëgjova në radio se në det dukej një peshkaqen i bardhë me një breshkë në gojë. Njerëzit filluan të tallen prandaj nuk i dhashë shumë rëndësi.

Ditën tjetër, u gjet e vdekur pranë karremave, të ngatërruar në disa rrjeta peshkimi. Kapitenët që pyeta kishin parë peshkaqenin që po luftonte me vdekjen pasi nuk mund të kafshonte as të largonte breshkën gjigande”, tha Greg.

Imazhet u shpërndanë më shumë se 9 mijë herë në rrjete sociale.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara