Pamje mahnitëse: Kina ndërton ujëvarën në majë të rrokaqiellit

13:57 | 24 Korrik 2018

Banorët e qytetit Guiyang, në pjesën jugperëndimore të Kinës menduan se po imagjinonin gjëra kur panë një ujëvarë masive duke rrjedhur nga një ndërtesë shumë e lartë, poshtë në rrugë.

Në fakt, ujëvara prej 108 metrash e gjatë është bërë pjesë e një rrokaqielli, në qendër të pjesës biznesore të qytetit, përcjell arbresh.info.

Videoja e ujëvarës artificiale tregon një rrymë spektakulare të ujit duke krijuar një ylber të përhershëm përpara paneleve të qelqit të ndërtesës – një përzierje e shkëlqyer e natyrës dhe qytetit./Arbresh.info

China has built the tallest man-made waterfall! ? ? ?

China has built the tallest man-made waterfall! ? ? ?

Gepostet von Daily Mail am Dienstag, 24. Juli 2018

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara