Ngordh qeni më i famshëm i Hollywood-it (Foto)

01:00 | 18 Gusht 2015

Uggie, qeni i rracës terrier, i bërë i famshëm falë roleve të tij në filmat hollivudianë, nuk është më.

Omar von Muller, një trajnues qensh, konfirmoi përmes rrjeteve sociale se Uggie “u vendos në gjumë” ditën e premte.

Qeni vuante prej kohësh nga sëmundja e kancerit, e cila së fundmi e kishte mposhtur duke e dobësuar dhe paralizuar.

Uggie është shfaqur në dhjetra filma, por famën e madhe do të merrte në vitin 2011 me rolin e luajtur në filmin pa zë, “The Artist”.

11889534_856727124413097_7377902651490747734_n 1439836745uggie 11885353_856726717746471_907494493198839594_n 11885186_856726674413142_6938621624720413753_n 11880560_856727544413055_3290934064473491307_n 11880395_856726691079807_6024001818228141422_n 11870860_856726694413140_6837480663049157974_n 11870828_856726817746461_3738266373698339916_n 11866331_856726881079788_3460892574218743641_n 11855919_856727627746380_6245860799988973577_n 11855752_856727454413064_1789115371979675294_n 11846650_856727154413094_23635335721257477_n 11828693_856726907746452_8063763676863003810_n 11828653_856727097746433_4061899025110772061_n 11825841_856727021079774_2174105781871533842_n 11825593_856727517746391_1397511226983463636_n 11825221_856727247746418_1176412388102529126_n 11824944_856726754413134_3174238337370897255_n 11824931_856727427746400_659418537241512581_n 11244894_856727164413093_1470472323923173697_n 11204878_856726971079779_4104872362153562374_n 11051842_856727107746432_5016367943100550345_n 10346536_856727134413096_1037092143187134498_n 10346388_856727187746424_9123026447987442363_n

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara