Macja infermiere që kujdeset për kafshët (Foto)

14:07 | 19 Prill 2015

Njihuni me macen e zezë, Radamenes, në Bydgoszcz të Polonisë, e cila i’a ka përkushtuar jetën e tij kafshëve të sëmura që ndodhen në spitalin e veterinarisë.

Rademenes dikur kishte nevojë dëshpëruese për ndihmë nga i njëjti spital në të cilin tash është vullnetarë.
Macja Radamenes ju ndihmon kafshëve tjera në masazh ne pastrim dhe shumë herë i përqafon.
Vitin e kaluar kur macja ishte vetëm dy muaj, ai i mbijetoi një infeksioni në frymëmarrje, falë ndihmës së veterinerëve. Të gjithë mendonin se nuk do të mbijetonte.Veterinerët e shpëtuan atë. Pasi u shërua, macja filloi të kujdeset për macet e tjera./arbresh.info/

46611007-e5f5-4f85-b472-727c3aca5316

 

9c9adb64-3013-489e-af64-9b0084c1ac1d

67d94c4b-35ca-4425-a324-364993d75aa9

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara