Kjo është ujëvara më e lartë e botës, e ndërtuar në qiellgërvishtës

23:55 | 9 Gusht 2018

Banorët e qytetit perëndimor Guizhiou të Kinës kanë mbetur të mahnitur nga ujërave gjigante artificiale që bie nga më shumë se 100 metra nga anash një qiellgërvishtëse.

Ndërtesa Liebian ka një nga ujëvarat më të mëdha në botë dhe pamja duket tërësisht mahnitëse.

Nuk është vetëm pamja këtu.

Kjo ujëvarë nuk rrjedh vazhdimisht.
Uji lëshohet vetëm në raste speciale dhe zgjat 20 minuta.

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara