Këto janë urat më interesante në botë

17:16 | 8 Shtatorë 2018

Ishte Ura e Vietnamit  e cila u bë hit në internet në ditët e fundit.

Shumë njerëz nuk e besonin se ndërtimi i përshkruar në shumë foto ishte i vërtetë, dukej e paimagjinueshme ta ketë krijuar mendja dhe puna e njeriut një bukuri kaq të rrallë.

Shumë e vështirë të imagjinohet se mund të ketë një urë malore që gjendet në nivelin e reve, transmeton portali arbresh.info.

Në duart e Vietnamit

Në qiell, Malajzi

Përmes pyllit, Kanada

Reflektim, Gjermani

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mbi ujëvarë, SHBA

Në një ujëvarë, Norvegji

Ujësjellës, Britani e Madhe

Ura e Teakwood, Mianmar

Urat natyrore

 

Lajmet më të lexuara