Gruaja më e vjetër në botë thotë se jetëgjatësia është ndëshkim

13:07 | 16 Maj 2018

Një grua ruse thuhet se është aktualisht personi më i moshuar në botë.

Ajo thotë se ditëlindja e saj e 129’të që pritet të vijë shumë shpejt nuk është asgjë veq se një “ndëshkim”, përcjell Arbresh.info.

Koku Istambulova nga Chechnya thotë se gjatë jetës së saj të gjatë nuk e ka pasur asnjë ditë të vetme të lumtur dhe se nuk e ka idenë se si ka jetuar kaq gjatë.

Ajo thotë se nuk e konsumon mishin ndërkaq e preferon shumë qumështin e fermentuar./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale