Fqinjët shpëtuan pesëvjeçarin që ra nga kati i shtatë

20:09 | 12 Korrik 2018

Banorët e një ndërtese në Minsk të Bjellorusisë, kanë qëndruar me një batanije.

Në momentin që pesëvjeçari u shkëput dhe ra, ata e pritën me batanije të hapur për një kohë, në pritje të një fëmije që ishte duke u kacavjerrë jashtë dritares dhe zunë duke e shpëtuar pa asnjë lëndim, transmeton Telegrafi.

Mësohet se fëmija ishte ndëshkuar nga nëna, që e la të vetëm në banesë. Ende nuk dihen rrethanat, por ai përfundoi përjashta dritares dhe më nuk po mund të kthehej.

Pritet që autoritetet e sigurisë të ndërmarrin ndonjë veprim ndaj nënës së papërgjegjshme, që kreu një ndëshkim të pazakontë, që i rrezikoi jetën fëmijës.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara