Foto e rrallë! Një shqiptar me plis pranë kryeminstrit të parë Izraelit David Ben Gurion

14:21 | 3 Tetor 2019

Një foto e pazakontë ku shihet një shqiptar me plis të bardh pranë kryeministrit të parë Izraelit David Ben Gurion është botuar në faqen “Izaraeli në Kosovë”.

Shqiptari me plis të bardhë besohet të jetë nga Plava, dhe ka migruar në Izrael, gjatë kohës së nazizmit.

Kjo foto dëshmon miqësinë mes dy popujve më të vjetër shqiptarëve dhe hebrenjve.

Po ndajmë me ju një foto të veçantë.Kryeminstri i parë IzraelitDavid Ben GurionNë turmën e simpatizantëve tijgjejeni se kush ësht ne turmë,cfarë shifni në turmë flasim për vitet 50- 60ta

Publiée par Izraeli Ne Kosove sur Lundi 25 mars 2019

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara