E kush nuk do të donte, një kinema me shtretër

10:24 | 11 Maj 2019

Një kinema me koncept të ri është hapur në Zvicër ku shikuesit do të shtrihen në shtretër dopio në vend të ulëseve tradicionale.

‘Dhoma VIP’ u hap të enjten brenda Cinema Pathe në komunën e Spreitenbach në afërsi të kufirin zviceran-gjerman, transmeton portali arbresh.info.

Ndërsa ata shpresojnë të tërheqin tifozët e shërbimeve të transmetimit si në shtëpi si Netflix e Amazon Prime, operatorët e kinemasë hodhën poshtë shqetësimet rreth higjienës dhe aktiviteteve të papërshtatshme që mund t ndodhin gjatë shfaqjeve.

Venenzion Di Bacco, drejtori i përgjithshëm i Pathe Switzerland, tha për faqen e internetit 20 minuten që çarçafët do të ndërrohen në mes të çdo filmi dhe që dizajni është provuar dhe testuar.

“Aspekti higjienik është shumë me rëndësi për neve”, tha ai.

“Oferta është unike në Zvicër. Por ne testuam konceptin jashtë vendit dhe nuk kishim probleme deri tani. ‘

Ekrani i dhomës së gjumit VIP përmban njëmbëdhjetë shtretër të dyfishtë, secila me kokën e përparmë të rregullueshme në mënyrë elektronike.

Një biletë kushton 49 franga (43 euro) dhe përfshin ushqim dhe pije falas për filmin, në krahasim me 19.50 franga për biletat e rregullta./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara