Balena shpëton zhytësin nga peshkaqeni

15:15 | 8 Janar 2018

Një balenë gjigante prej 20 mijë kilogramësh ka mbrojtur një zhytës, që nuk ishte i vetëdijshëm për rrezikun që po i kanosej nga peshkaqeni.

E ai moment është zënë nga kamera, transmeton portali arbresh.info

Pamjet janë xhiruar në ujërat e Muri Beach, Rarotonga në Paqësorin Jugor.

Biologia Nan Hauser thotë se balena me gungë mbrojti atë dhe ekipin e saj nga peshkaqeni tigër duke e futur atë nën flegrat e saj dhe përdori kokën dhe gojë për ta larguar.

Për më tepër shikojeni momentin interesant./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara