Alienët mund të jenë duke jetuar në Tokë, pretendon një shkencëtar i NASA-s

20:59 | 4 Dhjetor 2018

Një shkencëtar i NASA-s beson se ideja e alienëve në Tokë mund të jetë një gjë shumë e ngushtë.

Silvano P Colombano pohon se alieanët mund ta kenë vizituar Tokën, por që njerëzimi mund ta ketë humbur shancën për t’i parë, transmeton portali arbresh.info

“Unë thjesht dua të theksoj faktin se inteligjenca që mund të gjejmë dhe që mund të zgjedhë të na gjej, nëse jo, nuk mund të prodhohet fare nga organizma të karbonit si ne, – shkroi ai.

Ai beson se nuk është aspak jashtë mundësive që alienët të kenë shkuar përtej teknologjisë njerëzore dhe të kenë zotëruar edhe një udhëtim ndëryjor.

Ai shton se shkenca duhet të rishikojë edhe supozimet më të vogla.

“Jeta jonë tipike e jetës nuk do të ishte më një kufizim … dhe madhësia e” eksploruesit “mund të jetë ajo e një subjekti jashtëzakonisht të vogël super-inteligjent”, shton ai.

Ai u ka bërë thirrje fizikantëve që të jenë më spekulativë dhe kërkon që teoritë të bazohen në realitet, por me një vullnet që i përket natyrës dhe energjisë së hapësirës./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara